Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trwają ferie zimowe – dbaj o bezpieczeństwo!

Data publikacji 26.01.2020

Trwają ferie zimowe w niektórych województwach, a w związku z tym jeleniogórscy policjanci prowadzą działania, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa zarówno mieszkańcom, jak i turystom, którzy odwiedzają region jeleniogórski. W związku z tym, policjanci apelują o rozwagę i rozsądek nie tylko na drodze, ale również na stokach podczas uprawiania narciarstwa.

W związku z trwającymi feriami zimowymi i realizowaniem patroli narciarskich przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przypominamy, że ich głównym celem jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród turystów, zapobieganie kradzieżom sprzętu oraz zapobieganie wypadkom na nartach poprzez studzenie zapałów zbyt brawurowo jeżdżących narciarzy. Brawura i lekceważenie zasad poruszania się po stokach są główną przyczyną wypadków na stokach narciarskich.

Przypominamy również, że osoba uprawiająca narciarstwo zjazdowe lub snowboarding na zorganizowanym terenie narciarskim, do ukończenia 16 roku życia, obowiązana jest używać w czasie jazdy kasku ochronnego konstrukcyjnie
do tego przeznaczonego. Odpowiedzialność na stoku ponoszą rodzice lub opiekunowie dzieci (m.in. opiekunowie dzieci podczas zimowisk).

Apelujemy o rozwagę i rozsądną jazdę na nartach i snowboardzie. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Przestrzegajmy dekalogu narciarza!

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony