Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w drodze na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 27.01.2020

Łęczyński policjant jadąc na służbę zauważył volkswagena, którego styl jazdy wskazywał, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz zatrzymał 69-letniego kierowcę i poprzez wyjęcie kluczyków ze stacyjki uniemożliwił mu dalszą jazdę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę w Łuszczowie łęczyński policjant jadąc na służbę zauważył kierowcę volkswagena, który miał problem z utrzymaniem prostego toru jazdy i co chwilę zjeżdżał na pobocze. Styl jazdy wzbudził podejrzenia, iż kierowca może być pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusz niezwłocznie poinformował o swoich spostrzeżeniach dyżurnego i jechał dalej za pojazdem. W związku z tym, iż zachowanie kierowcy stanowiło zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego policjant zatrzymał kierującego i odebrał mu kluczyki uniemożliwiając dalsza jazdę. Podczas rozmowy z 69-letnim kierowcą volkswagena policjant wyczuł od niego silną woń alkoholu. Badanie przeprowadzone przez patrol ruchu drogowego potwierdziło przypuszczenia czujnego funkcjonariusza. Okazało się, że kierujący volkswagenem miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialny 69-letni kierowa będzie musiał pożegnać się na dłuższy czas z prawem jazdy. Poza tym grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz dotkliwe konsekwencje finansowe. O ostatecznym wymiarze kary zdecyduje sąd.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony