Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli blisko 3 tony nielegalnego tytoniu

Data publikacji 28.01.2020

Policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu wraz z funkcjonariuszami Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu zabezpieczyli ponad 260 kilogramów krajanki tytoniowej oraz ponad 2,7 tony tytoniu, które ujawnili u jednego z mieszkańców powiatu zwoleńskiego.

W minionym tygodniu policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu wraz z funkcjonariuszami Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu, w wyniku podjętych działań ustalili, że na jednej z posesji na terenie gminy Kazanów może znajdować się krajanka tytoniowa.

Przypuszczenia stróżów prawa potwierdziły się. W wyniku kontroli, u 54-letniego mieszkańca gminy Kazanów ujawniono ponad 260 kilogramów krajanki tytoniowej i ponad 2,7 tony tytoniu. Właściciel posesji posiadał również maszynę do krojenia tytoniu, która została zabezpieczona. Gdyby ten towar trafił na rynek, uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku wyniosłoby ponad 1,5 mln złotych.

54-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Za naruszenie przepisów kodeksu karno-skarbowego grozi mu kara grzywny oraz do 3 lat więzienia.

(KWP w Radomiu/mw)

  • Nielegalny tytoń zabezpieczony przez policjantów
  • Nielegalny tytoń zabezpieczony przez policjantów
  • Nielegalny tytoń zabezpieczony przez policjantów

Opis filmu: Policjanci zabezpieczyli blisko 3 tony nielegalnego tytoniu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.11 MB)

Powrót na górę strony