Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prawie 1 kg narkotyków nie trafi na częstochowski rynek

Data publikacji 28.01.2020

Kryminalni z Częstochowy w ubiegły weekend zabezpieczyli ponad 400 porcji amfetaminy, prawie 300 porcji marihuany i ponad 100 tzw. działek dilerskich marihuany. Operacyjni zatrzymali łącznie 6 mieszkańców Częstochowy. Jeden z nich usłyszał zarzuty dotyczące m.in. posiadania znacznych ilości narkotyków, ich udzielania oraz przygotowania do ich wprowadzenia na rynek. Najbliższe 3 miesiące spędzi teraz w areszcie.

Operacyjni z Częstochowy postanowili sprawdzić posiadaną informację o znacznych ilościach narkotyków przechowywanych w jednym z częstochowskich mieszkań. Policjanci pod wskazanym adresem ujawnili prawie 1 kg środków odurzających. Wykonane przez policjantów testy wykazały, że zabezpieczone substancje to metaamfetamina, amfetamina, marihuana oraz ecstasy. Zatrzymali na miejscu 6 młodych mieszkańców Częstochowy w wieku od 19 do 34 lat, z których każdy posiadał przy sobie narkotyki. Najwięcej ujawnili przy 27-letnim właścicielu mieszkania, bo ponad 400 g amfetaminy i prawie 300 g marihuany. Kryminalni zabezpieczyli również tabletki ecstasy i wagę elektroniczną do odmierzania działek dilerskich.

27-latek usłyszał zarzut udzielenia środka odurzającego oraz posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych i przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu trafił on na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia. Pozostałym mężczyznom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych.

(KWP w Katowicach / kp)

  • zabezpieczone narkotyki, pieniądze oraz waga elektroniczna
  • policjant przesłuchuje zatrzymanego mężczyznę
  • policjant przesłuchuje zatrzymanego mężczyznę
  • policjant przesłuchuje zatrzymanego mężczyznę
  • policjant przesłuchuje zatrzymanego mężczyznę
Powrót na górę strony