Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znieważyli miejsca kultu religijnego – zostali zatrzymani

Data publikacji 30.01.2020

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Kowar, którzy znieważyli miejsca kultu religijnego w okolicach Karpacza i Kowar. Mają na koncie 8 takich przestępstw, których dopuścili się w styczniu br. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z kolegami z Kowar zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o obrażenie uczuć religijnych innych ludzi. Zatrzymani są mieszkańcami Kowar w wieku 23 i 27 lat.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzani od 16 do 18 stycznia br. sprofanowali przedmioty czci religijnej poprzez zniszczenie figur sakralnych w okolicy Karpacza i Kowar. Mają oni na koncie znieważanie 8 miejsc kultu religijnego.

W tej sprawie została powołana specjalna grupa policjantów, których celem było ustalanie i zatrzymanie osób, które dopuściły się tych czynów. Prowadzone czynności oraz zebrane przez nich informacje pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie 29 stycznia br. dwóch mieszkańców Kowar.

Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im przestępstw. Dopuścili się ich ze źle rozumianych pobudek religijnych. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Sprawcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Opis filmu: policjanci w kamizelkach odblaskowych z napisem "POLICJA" prowadzą zatrzymanego

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 25.65 MB)

Powrót na górę strony