Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Speed - kolejne zatrzymania nieodpowiedzialnych kierowców

Data publikacji 31.01.2020

Policjanci z grupy SPEED wyjeżdżają na drogi naszego województwa każdego dnia. Często w samochodach nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory i potężne silniki. O ich skuteczności przekonali się na swojej skórze kolejni kierowcy...

Tym razem w Katowicach, w ciągu zaledwie kilkunastu minut, policjanci ze specgrupy SPEED zatrzymali aż dwóch kierujących, których zachowania musiały zostać ukarane.

Na ul. Chorzowskiej mundurowi zauważyli, jak jadące przed nimi audi A4 przejechało na czerwonym świetle. 30-letni świętochłowiczanin został ukarany 300 złotowym mandatem, a na jego konto wpłynęło 6 punktów karnych. Policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy.

Kilkanaście minut później, wjeżdżając do tunelu pod katowickim Rondem, uwagę policjantów zwrócił kierowca peugeota, który wyraźnie jechał ze zdecydowanie nadmierną prędkością. Wynik wskazany przez wideorejestrator radiowozu potwierdził podejrzenia mundurowych. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h, kierowca rozwinął ponad dwukrotnie większą szybkość. 37-latek z Tarnowskich Gór również pożegnał się z prawem jazdy, otrzymał 500 złotowy mandat, a jego konto wzbogaciło się aż o 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że policjanci mogą być wszędzie, a karygodne zachowania kierowców, prowadzące często do wielu ludzkich tragedii, będą surowo piętnowane.

Powrót na górę strony