Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie spodziewał się, że jadą za nim policjanci grupy Speed

Data publikacji 31.01.2020

Policjanci z grudziądzkiej grupy Speed zatrzymali prawo jazdy 20-letniemu mieszkańcowi powiatu świeckiego. Mężczyzna najpierw usiłował wymusić pierwszeństwo przejazdu na nieoznakowanym policyjnym samochodzie, a następnie spowodował zagrożenie nie ustępując pierwszeństwa pieszemu, który znajdował się już na pasach. Kierowca stracił prawo jazdy, a ze swojego zachowania będzie tłumaczył się w sądzie.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 30.01.2020 r., w godzinach przedpołudniowych na skrzyżowaniu ulic Al. 23 Stycznia, Piłsudskiego i Rapackiego. Policjanci z grudziądzkiej grupy Speed jadąc ulicą Rapackiego i wjeżdżając w ulicę Piłsudskiego zauważyli jak kierujący mazdą usiłuje wjechać przed nich nie ustępując im pierwszeństwa przejazdu. Auto ostatecznie się zatrzymało, kierowca przepuścił nieoznakowany radiowóz, jednak po chwili wyprzedził go i przejechał tuż przed pieszym przechodzącym na oznakowanym przejściu. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez policyjny wideorejestrator.

Policjanci natychmiast dali kierowcy sygnał, by się zatrzymał. Kierowcą okazał się być 20-letni mieszkaniec powiatu świeckiego. Za stworzenie zagrożenia stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy i skierowali wniosek do sądu.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Opis filmu: Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu i stracił prawo jazdy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.45 MB)

Powrót na górę strony