Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał skoczyć z mostu. Pomoc przyszła w odpowiednim momencie

Data publikacji 31.01.2020

Policjanci krośnieńskiej drogówki wspólnie ze świadkiem zdarzenia powstrzymali 28-latka przed skokiem z mostu. Ta natychmiastowa reakcja najprawdopodobniej przyczyniła się do uratowania mężczyźnie życia. Sytuacja wymagała od policjantów podjęcia szybkiej, ale i trafnej decyzji. Brawa i podziękowania należą się także świadkowi, który reagował wraz z mundurowymi.

Wszystko wydarzyło się w piątek (31 stycznia) po godzinie 10. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy starszy aspirant Bartosz Palto oraz sierżant sztabowy Jakub Bodnariuk, patrolując ulicę 3 Maja w Gubinie, w pewnym momencie zauważyli na moście, po zewnętrznej stronie barierki mężczyznę, który chciał z niego skoczyć. Funkcjonariusze nie chcąc go spłoszyć odjechali kilka metrów dalej, a następnie jeden z policjantów wybiegł z radiowozu i ruszył w kierunku mężczyzny. Z pomocą ruszył również świadek zdarzenia, który wyskoczył z samochodu. Po dotarciu do mężczyzny, złapali go i przeciągnęli przez barierkę w bezpieczne miejsce. 28-latek próbował jeszcze się wyrywać, jednak nieskutecznie. Podczas rozmowy z mężczyzną  policjanci wyczuli od niego alkohol. Potwierdziło to badanie, które wykazało, że w jego organizmie jest blisko 1,5 promila. Na miejsce wezwano załogę pogotowia. Mężczyzna po badaniu został doprowadzony do wytrzeźwienia.

Policjantom i świadkowi zdarzenia należą się brawa i podziękowania za szybkie i skuteczne działanie. Cieszymy się, że są osoby, które chcą pomagać i nie wahają się reagować. Ta postawa może być wzorem dla wszystkich, którzy znajdą się w podobnej sytuacji.

 

podkomisarz Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Powrót na górę strony