Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listem gończym zatrzymany przez przemyskich poszukiwaczy

Data publikacji 05.02.2020

Mężczyzna od listopada 2019 roku ukrywał się przed organami ścigania. We wtorek wpadł w ręce przemyskich poszukiwaczy, którzy zatrzymali go na terenie powiatu przeworskiego. 66-latek był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Przemyślu w związku z popełnieniem przestępstwa na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Przemyscy kryminalni zatrzymali 66-letniego mieszkańca Przemyśla. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym za wcześniej popełnione przestępstwo, którego dopuścił się w latach 90-tych w Illinois w USA.

Na podstawie listu gończego Sąd Okręgowy w Przemyślu II Wydział Karny poszukiwał 66-latka w celu wydania go organom sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych Ameryki, celem przeprowadzenia postępowania karnego za przestępstwo prawa stanu Illinois, którego odpowiednikiem w prawie polskim jest art. 177 §2 kk w zw. z art. 178 kk.

Mężczyzna został zatrzymany na terenie powiatu przeworskiego w jednym z domów. Osadzono go w policyjnym areszcie. Dziś zostanie doprowadzony do zakładu karnego, jako tymczasowo aresztowany. Niewykluczone, że zostanie wobec niego wszczęta procedura ekstradycyjna.

66-latek w 2016 roku był na liście Interpolu wśród 34 obywateli Polski najbardziej poszukiwanych w Europie.

O dalszym losie 66-latka  zadecyduje Sąd Okręgowy w Przemyślu.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony