Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 05.02.2020

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji bialskich policjantów 64-letni letni mieszkaniec miasta bezpiecznie trafił pod opiekę lekarzy. Mężczyzna próbował popełnić samobójstwo wieszając się na lince holowniczej. Funkcjonariusze uwolnili desperata oraz udzielili mu pierwszej pomocy. 64-latek odzyskał przytomność i trafił do szpitala. Jego zdrowiu i życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wczoraj 4 lutego br. po godz. 8.00 dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego treści wynikało, że 64-letni mieszkaniec miasta chce popełnić samobójstwo. Pod wskazany adres natychmiast skierowani zostali policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego. Na miejscu w rozmowie z żoną desperata ustalili, że mężczyzna wyjechał swoim samochodem pozostawiając list pożegnalny.

W działania włączyły się pozostałe patrole. Funkcjonariusze poszukiwali auta, którym odjechał 64-latek. W trakcie czynności ustalili, że samochód, którym podróżował mężczyzna brał udział w kolizji. Na jednej z ulic zauważyli uszkodzony pojazd, nie było w nim jednak kierowcy. Policjanci sprawdzając pobliski teren skierowali się w stronę rzeki Krzna. Po około 150 metrach od pozostawionego samochodu zauważyli poszukiwanego wiszącego na lince  przymocowanej do drzewa.

Sierż. szt. Zbigniew Kuliczanka oraz st. post. Arkadiusz Misiejuk natychmiast oswobodzili mężczyznę udzielając mu pierwszej pomocy przedmedycznej. W wyniku działań policjantów 64-latek odzyskał przytomność przed przyjazdem załogi karetki pogotowia. Dzięki szybkiej akcji policjantów oraz sprawnie przeprowadzonym przez nich czynnościom reanimacyjnym udało się uratować ludzkie życie.

(KWP w Lublinie)

Powrót na górę strony