Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przez 3 lata pobierali emeryturę za zmarłą

Data publikacji 06.02.2020

Policjanci z VI komisariatu przedstawili zarzuty oszustwa 44-latkowi oraz jego 68-letniej matce. Podejrzani przez prawie trzy lata pobierali emeryturę po zmarłej babce. Łącznie wyłudzili blisko 150 tys. złotych. Teraz muszą liczyć się z karą pozbawienia wolności do lat 8 oraz obowiązkiem zwrotu gotówki.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z VI komisariatu. Z zebranych w sprawie materiałów wynika, że po śmierci mieszkanki Lublina członkowie jej rodziny pobierali emeryturę przez okres blisko 3 lat do stycznia 2018 roku. Świadczenie było doręczane przez listonosza. Po śmierci emerytki pieniądze odbierała 68-letnia córka lub 44-letni wnuk uprawnionej. Jak się okazało, przez ten okres wyłudzili oni blisko 150 tys. złotych.

Wczoraj, 05.02.2020 r., oboje trafili do VI komisariatu. Tam usłyszeli zarzuty oszustwa. 68-latka wyjaśniła, że zmusiła ją do tego trudna sytuacja życiowa.

Teraz podejrzani muszą liczyć się z obowiązkiem zwrotu całości wyłudzonego świadczenia. Dodatkowo grozi im kara do 8 lat więzienia.

(KWP w Lublinie/js)

Powrót na górę strony