Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał ponad 130 km/h - został zatrzymany przez grupę "SPEED"

Data publikacji 06.02.2020

Policjanci z Olesna, wchodzący w skład grupy „SPEED”, przerwali jazdę 50-letniego kierowcy volkswagena. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością ponad 130 km/h. Nieodpowiedzialny kierowca stracił na najbliższe trzy miesiące uprawnienia do kierowania pojazdami, ponadto został ukarany mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Głównym zadaniem policyjnej grupy „SPEED” jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach. Policjanci oleskiego ruchu drogowego wchodzący w jej skład, patrolują drogi powiatu przy użyciu nieoznakowanego radiowozu z wideorejestratorem .

W środę (5 lutego) około godziny 13:30 w Kocurach na drodze wojewódzkiej 901, policjanci zauważyli volkswagena, który jechał z dużą prędkością. Chwilę później funkcjonariusze zmierzyli i zarejestrowali jego prędkość. Pojazd na obowiązującej w tym miejscu „pięćdziesiątce” gnał z prędkością 131 km/h.

Kierujący, 50-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, za przekroczenie dozwolonej prędkości o 81 km/h stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Dodatkowo został ukarany mandatem, a jego konto „wzbogaciło” się o 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Opis filmu: zarejestrowany fragment z wideorejestratora, gdzie widać kierującego jadącego z prędkością 131 km/h przy obowiązującym ograniczeniu do 50.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.33 MB)

Powrót na górę strony