Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Materiały wybuchowe w mieszkaniu 38-latka z Lubartowa

Podczas przeszukania mieszkania u 38-latka z Lubartowa policjanci znaleźli materiały wybuchowe samodziałowe i zapalniki samodziałowe, a także produkty potrzebne do ich wytwarzania. Funkcjonariusze zabezpieczyli wszystkie znalezione materiały i zutylizowali je.

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci z lubartowskiej komendy realizując własne ustalenia przeszukali mieszkanie jednego z mieszkańców Lubartowa. U 38-latka funkcjonariusze znaleźli materiały wybuchowe samodziałowe oraz zapalniki samodziałowe. Mężczyzna przyznał się, że materiały stanowią jego własność. Na miejscu został wezwany również oddział minersko-pirotechniczny SPKP z Lublina, oddziały Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie oraz załoga karetki pogotowia ratunkowego. Wspólnie z innymi służbami ewakuowano mieszkańców w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas wywożenia materiałów.

38-letni mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie w celu wykonania dalszych czynności procesowych. Za wyrabianie, gromadzenie i posiadanie materiałów wybuchowych grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

  • kruszący materiał wybuchowy
  • materiały wybuchowe i zapalniki
Powrót na górę strony