Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione samochody

Data publikacji 12.02.2020

W piątek kościerscy policjanci odzyskali skradzione pojazdy. Kryminalni po uzyskaniu informacji, iż na jednej z posesji na terenie gminy Kościerzyna może znajdować się skradziony samochód od razu sprawdzili to miejsce. Znaleziony pojazd figurował jako utracony na terenie Szwecji. Było to auto marki Volvo o wartości 160 tys. złotych. Dodatkowo funkcjonariusze odnaleźli samochód marki BMW o wartości 180 tys. zł. Pojazdy trafiły na policyjny parking. W związku ze sprawą mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 32 lat - trafili do policyjnego aresztu. Przedstawiono im zarzut paserstwa. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Kościerzyny w ubiegłym tygodniu zdobyli informację, że na terenie powiatu może znajdować się skradziony samochód. Funkcjonariusze natychmiast zweryfikowali te ustalenia i okazało się, że na jednej z posesji na terenie gminy Kościerzyna ma znajdować się skradzione auto. Policjanci od razu sprawdzili to miejsce i odnaleźli pojazd, który w  policyjnych systemach figurował jako utracony na terenie Szwecji. Było to auto marki Volvo o wartości 160 tys. złotych, dodatkowo funkcjonariusze odnaleźli karoserię samochodu marki BMW o wartości 180 tys. zł. Te pojazdy trafiły na policyjny parking.

Mundurowi zabezpieczyli pojazdy, wykonali oględziny i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 32 lat. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Przedstawiono im zarzut paserstwa pojazdów. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony