Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali wartą ponad milion złotych maszynę budowlaną

Data publikacji 18.02.2020

Nawet 15 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o kradzież pojazdu budowlanego marki Mercedes. Maszyna warta ponad milion złotych została skradziona z terytorium Niemiec. Jeszcze tego samego dnia policjanci z Posterunku Policji w Przewozie odnaleźli w lesie poszukiwany sprzęt i zatrzymali do sprawy 32-letniego mężczyznę.

W czwartkowy poranek (13 lutego) do Posterunku Policji w Przewozie zgłosili się pracownicy jednej z firm, którzy poinformowali o kradzieży maszyny budowlanej marki Mercedes, wartej ponad milion złotych. Do zdarzenia doszło tego samego dnia, na terenie Niemiec w miejscowości sąsiadującej z przygranicznym  Przewozem. Kierownik posterunku wraz z funkcjonariuszami natychmiast udali się w rejon mostu granicznego, przez który miał przejechać skradziony wielofunkcyjny pojazd. Po śladach pozostawionych na drodze przez specjalistyczny, ciężki sprzęt policjanci dotarli do lasu. Po przeszukaniu  rozległego terenu odnaleźli skradzioną maszynę. Po wykonaniu czynności procesowych, tego samego dnia właściciel mógł odebrać odzyskany specjalistyczny  sprzęt. Do sprawy zatrzymano 32-letniego mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie  zatrzymanemu zarzutów. 32-latek usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Żarach zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach tzw. recydywy oraz posiadania substancji psychotropowych. Śledztwo ma charakter rozwojowy, niewykluczone są dalsze zatrzymania. Mężczyźnie może grozić nawet  do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

Powrót na górę strony