Na podium Półmaratonu Komandosa stołeczni policjanci

Data publikacji 18.02.2020

Na poligonie Warszawskiej Akademii Technicznej odbył się XI Półmaraton Komandosa, w którym wystartowało ponad 360 zawodników. Biegacze musieli pokonać dystans ponad 21 kilometrów w pełnym umundurowaniu oraz plecaku o wadze 10 kilogramów. W kategorii najszybszy policjant aż dwóch naszych funkcjonariuszy stanęło na podium.

Poligon Warszawskiej Akademii Technicznej kilkanaście dni temu zapełnił się ponad 360 zawodnikami, startującymi w XI Półmaratonie Komandosa. Warunkiem ukończenia biegu było pokonanie ponad 21 kilometrów w pełnym umundurowaniu, butach służbowych oraz plecaku o wadze nie mniejszej niż 10 kilogramów.

Po wystartowaniu zawodnicy musieli pokonać 5 okrążeń na poligonie. Teren nie należy do najłatwiejszych. Na każdej pętli zawodnicy musieli między innymi wspiąć się na ostre wzniesienie o nazwie „Monte Cassino”.

Stołeczni policjanci stanęli na podium biegu w kategorii najszybszy policjant. I miejsce zajął st. asp. Tomasz Wróbel z Komisariatu Policji Warszawa Żoliborz. Obok niego na trzecim miejscu podium stanął funkcjonariusz wydziału ochrony placówek dyplomatycznych st. sierż. Krzysztof Ochnik.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.