Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Słowa uznania dla policjantów OPP Kraków za profesjonalne udzielenie pomocy medycznej

Data publikacji 18.02.2020

Policjanci Oddziału Prewencji Policji 11 lutego br. około godziny 14:00 w drodze na wyznaczony rejon służbowy, zauważyli przy rondzie Matecznego leżącego na ziemi człowieka, nad którym pochylona była kobieta. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję.

Mężczyzna zasłabł i dostał bardzo silnych drgawek. Mundurowi zabezpieczyli go, by nie zrobił sobie krzywdy. Następnie przez cały czas monitorowali jego stan i czynności życiowe do przyjazdu karetki pogotowia. W tym czasie przeprowadzili również szybki wywiad środowiskowy, co znacznie usprawniło dalszą akcję ratunkową.

Poniżej prezentujemy podziękowania ratownika pracującego w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym, który tego dnia, po przyjeździe na miejsce zdarzenia udzielał pomocy poszkodowanemu.  Dziękujemy za te słowa uznania ze strony profesjonalisty. 

Policjanci OPP w Krakowie tak świetne przygotowanie zawdzięczają szkoleniom z udzielania pierwszej pomocy, w których biorą udział średnio raz w miesiącu. Szkolenia te prowadzi policyjny zespół  medyczny — to kilku policjantów OPP w Krakowie, z uprawnieniami ratowników  medycznych, o wieloletnim doświadczeniu zawodowym w tym zakresie.

podziękowania

(KWP w Krakowie/js)

Powrót na górę strony