Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie

Data publikacji 19.02.2020

Wrocławscy policjanci w godzinach wieczornych otrzymali zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce, by nie dopuścić do tragedii. Szybkie i skuteczne działania mundurowych pozwoliły na uratowanie 30-latka, który kilka chwil wcześniej zażył znaczną ilość lekarstw.

Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych z Komisariatu Policji Wrocław-Ołbin chwilę po godzinie 18:00 otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie próbującym popełnić samobójstwo. Tego typu informacje są traktowane priorytetowo, w związku z tym policjanci niezwłocznie pojechali we wskazane miejsce.

Mundurowi szybko zlokalizowali desperata, jednak kontakt z nim był utrudniony, a dodatkowo mężczyzna nie chciał wpuścić mundurowych do swojego mieszkania. Doświadczeni policjanci po chwili negocjacji, przekonali mieszkańca Wrocławia, aby otworzył drzwi i pozwolił udzielić sobie pomocy.

Sytuacja, jaką zastali funkcjonariusze w pomieszczeniu, była dramatyczna. Mężczyzna leżał na podłodze i miał duże problemy z mówieniem. Policjanci zauważyli leżące przy nim opakowanie po lekach, w którym brakowało kilkunastu sztuk tabletek. Mundurowi natychmiast udzielili 30-latkowi pomocy przedmedycznej i monitorowali jego funkcje życiowe, aż do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego, który wezwali w międzyczasie.

Desperat w trakcie udzielania mu pomocy stał się agresywny wobec interweniujących ratowników i policjantów, dlatego też w asyście mundurowych został przewieziony do jednego z wrocławskich szpitali celem dalszej diagnostyki.

Po raz kolejny szybka i skuteczna reakcja policjantów pozwoliła uniknąć tragedii.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony