Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przejęli ponad 3 tys. porcji narkotyków

Data publikacji 19.02.2020

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Policjanci znaleźli w samochodzie 29-latka ponad 3 tys. porcji handlowych amfetaminy i marihuany. W związku z tym mężczyzna został zatrzymany. Teraz czeka go sprawa w sądzie, który może orzec karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od kontroli drogowej, którą podjęli policjanci z wrocławskiego pionu prewencji. W czasie patrolowania osiedla Ołbin zauważyli pojazd, który miał niesprawne elementy oświetlenia. Postanowili porozmawiać z kierującym, ponieważ panowała noc, a awaria jednej z żarówek wpływała na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Już podczas interwencji policjanci wyczuli silny zapach marihuany, który unosił się we wnętrzu kontrolowanego pojazdu. Wywiadowcy postanowili dokładnie sprawdzić samochód, ponieważ charakterystyczna woń palonego suszu mogła sugerować, że w aucie mogą znajdować się środki odurzające. I tym razem intuicja nie zawiodła wrocławskich funkcjonariuszy.

W bagażniku, a także w kabinie Opla policjanci znaleźli kilka opakowań nie tylko z suszem roślinnym, ale również proszkiem. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa został zatrzymany 29-letni kierowca pojazdu. Wraz z zabezpieczonymi substancjami został przewieziony do najbliższej jednostki Policji.

Tam też funkcjonariusze zważyli i sprawdzili znaleziony podczas kontroli drogowej susz oraz proszek. Łącznie w pojeździe przewożone było ponad 500 porcji handlowych marihuany i ponad 2500 porcji amfetaminy. To kolejna w ostatnich dniach tak duża ilość narkotyków zabezpieczona przez wrocławskich policjantów.

Przewożący je 29-latek trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Funkcjonariuszom powiedział, iż wszystkie narkotyki znalazł, nie chciał jednak zdradzić, gdzie można trafić na takie substancje. Teraz może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony