Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za narkotyki

Data publikacji 25.02.2020

Policjanci z krotoszyńskiej komendy zatrzymali mieszkańców Szczecina podejrzanych o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Podczas kontroli kobieta i mężczyzna mieli przy sobie ponad kilogram amfetaminy. Trwają dalsze czynności w tej rozwojowej sprawie. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie, zajmujący się przestępczością narkotykową, zatrzymali 19 lutego br. dwie osoby. Podczas kontroli pojazdu marki Hyundai w Zdunach, funkcjonariusze znaleźli w nim amfetaminę. Kierująca kobieta i jadący z nią mężczyzna to mieszkańcy Szczecina w wieku 23 i 41 lat. Oboje zostali umieszczeni w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.

Policjanci przeszukali mieszkania i miejsca gdzie zatrzymani mogliby przechowywać środki odurzające. Znaleziono tam ponad 860 gramów białego proszku, który został przesłany do badań laboratoryjnych oraz ponad 300 gramów suszu marihuany.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Krotoszynie przedstawił mężczyźnie zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Grozi mu za to nawet 10 lat więzienia. Wobec zatrzymanego Sąd Rejonowy w Krotoszynie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Policjanci cały czas analizują posiadane informacje, szukają kolejnych dowodów i nie wykluczają kolejnych zatrzymań oraz uzupełnienia zarzutów wobec osoby dotychczas zatrzymanej.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
Powrót na górę strony