Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z grupy Speed zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Data publikacji 25.02.2020

Policjanci z podlaskiej grupy Speed, w trakcie patrolu ulicy Bolesława Krzywoustego w Białymstoku, zatrzymali do kontroli KIA, którego kierowca znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Mieszkaniec Białegostoku jechał autem 126 km/h na odcinku drogi, gdzie zgodnie z przepisami można poruszać się do 70 km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie stracił prawo jazdy, otrzymał mandat i punkty karne.

Wczoraj, 24.02.2020 r., policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, wchodzący w skład podlaskiej grupy Speed, w trakcie patrolu ulicy Bolesława Krzywoustego w Białymstoku, zatrzymali do kontroli KIA. Powodem kontroli było znaczne przekroczenie prędkości przez kierowcę auta. Mieszkaniec Białegostoku jechał KIA126 km/h na odcinku drogi, gdzie zgodnie z przepisami można poruszać się do 70 km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie natychmiast stracił prawo jazdy. Dodatkowo, policjanci ukarali kierowcę mandatem w wysokości 400 zł, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. 

Mundurowi z grupy Speed pełnią służbę na drogach całego województwa podlaskiego. Do służby kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

 

 

(KWP w Białymstoku/js)

Powrót na górę strony