Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci grupy „NYSA” odzyskali dwa kradzione pojazdy o łącznej wartości niemal 150 tys. zł

Data publikacji 26.02.2020

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy „NYSA” wydziału kryminalnego wspólnie z funkcjonariuszami z Niemiec na terenie jednej z posesji w gminie Sulików zabezpieczyli dwa pojazdy pochodzące z kradzieży oraz zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o ich zabór. Jeden z pojazdów marki VW został skradziony w połowie lutego z terenu powiatu jeleniogórskiego. Drugi marki Mercedes Sprinter został utracony noc wcześniej z terenu Niemiec. Zatrzymany 42-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego był ponadto poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez władze niemieckie. Policjanci będą szczegółowo wyjaśniać związek zatrzymanego z kradzieżami pojazdów.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy „NYSA” wspólnie z kolegami z Niemiec odzyskali pojazd marki VW oraz Mercedes Sprinter pochodzące z kradzieży o łącznej wartości blisko 150 tys. zł. Pierwszy został skradziony z terenu powiatu jeleniogórskiego, drugi z terenu Niemiec. W wyniku podjętych czynności policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzewanego o związek z tymi przestępstwami.

Ponadto zatrzymany był poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez władze niemieckie za przestępstwa przeciwko mieniu. W związku z tym mężczyzna trafił już do aresztu, a policjanci będą szczegółowo wyjaśniać jego związek z kradzieżami pojazdów.

Przypominamy, że za kradzież cudzego mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a gdy sprawca kradnie z „włamaniem” nawet do lat 10.

(KWP we Wrocławiu/js)

  • Skradziony pojazd
  • Skradziony pojazd
  • Skradziony pojazd
  • Skradziony pojazd
Powrót na górę strony