Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o zabójstwo trafili do aresztu

Data publikacji 26.02.2020

Prokurator z „Archiwum X” – Działu do Spraw Cyberprzestępczości i Nowoczesnych Technologii Wykrywczych Prokuratury Okręgowej w Szczecinie nadzoruje śledztwo Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w toku którego m.in. zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa usłyszały 4 osoby. W związku z przedstawionymi zarzutami, na wniosek prokuratora, wszystkie osoby zostały tymczasowo aresztowane.

W toku intensywnie prowadzonego śledztwa dotychczas ustalono, że główny podejrzany w styczniu tego roku działając z motywacji zasługującej na szczególne potępienie jaką jest chęć uzyskania korzyści majątkowej dla siebie i innej osoby,  zlecił ustalonej osobie zabójstwo swojego ojca. Do zabójstwa ostatecznie nie doszło, z uwagi na skutecznie podjęty proces leczenia, albowiem pokrzywdzony, który został uderzony w głowę, został natychmiast przewieziony do szpitala.

Wiedząc w którym szpitalu przebywa pokrzywdzony, i chcąc skutecznie zrealizować swój plan zabójstwa, podejrzany, działając wspólnie  i w porozumieniu z ustaloną osobą, wiedząc że zagrożenie nie istnieje, zawiadomił szpital o groźbie spowodowania eksplozji materiałów wybuchowych w szpitalu, co miało doprowadzić do akcji ewakuacyjnej w szpitalu, podczas której wykorzystując zamieszanie z tym związane, sprawcy planowali  ostatecznie pozbawić życia pokrzywdzonego.

W toku śledztwa ustalono ponadto, że główny podejrzany, działając wspólnie i w porozumieniu z inną ustaloną osobą dokonał zabójstwa jeszcze jednej osoby, a po dokonanym zabójstwie ciało pokrzywdzonego ukrył pod podłogą altany na jednej ze szczecińskich wysp.

Wspólne działania funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie  oraz prokuratora z „Archiwum X” Prokuratury Okręgowej w Szczecinie dały prokuratorowi podstawy do ogłoszenia podejrzanym zarzutów zabójstwa i usiłowania zabójstwa.

Aktualnie w śledztwie trwa dalsze gromadzenie materiału dowodowego.

Za zarzucany podejrzanemu  czyn m.in. z art. 148§2 pkt 3 kk grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

 

Powrót na górę strony