Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ranny mężczyzna uratowany przez policjantów

Data publikacji 26.02.2020

Dwóch policjantów z Komisariatu Wodnego we Wrocławiu uratowało mężczyznę, który leżał w pobliżu śluzy miejskiej z raną ciętą brzucha. Mężczyzna odzyskał przytomność przed przyjazdem pomocy medycznej.

Wczoraj, 25.02.2020 r., dwóch policjantów z Komisariatu Wodnego we Wrocławiu dowiedziało się przez radiostację, że w okolicy śluzy miejskiej znajduje się poszkodowany mężczyzna z raną ciętą brzucha i oczekuje na przyjazd pogotowia ratunkowego. W związku z tym, że jeden z funkcjonariuszy posiadał uprawnienia ratownika medycznego i miał przy sobie torę medyczną, natychmiast udali się na miejsce.

Okazało się, że mężczyzna tracił już przytomność, nie było z nim logicznego kontaktu i krwawił z jamy brzusznej. Liczyła się każda minuta. Jeden z policjantów uciskał ranę, a drugi podłączył poszkodowanego pod tlen. Mężczyzna odzyskał przytomność i zaczął regularnie oddychać. Mundurowi podtrzymywali z nim kontakt słowny oraz uciskali ranę brzucha aż do czasu przyjazdu karetki pogotowia i przekazania go ratownikom medycznym.

(KWP we Wrocławiu/js)

Powrót na górę strony