Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

P.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy spotkał się z policjantami rannymi w zdarzeniu drogowym w Występie i osobami udzielającymi im pomocy

Data publikacji 26.02.2020

Insp. Mirosław Elszkowski, p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy podczas spotkania zorganizowanego w nakielskiej jednostce dziękował policjantom rannym w zdarzeniu drogowym w Występie oraz osobom, które bezinteresownie ruszyły im z pomocą. Słowa uznania przekazał także Starosta Nakielski p. Tadeusz Sobol.

Dzisiaj, 26.02.2020 r., w nakielskiej komendzie p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski spotkał się z policjantami rannymi w zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w niedzielę, 16.02.2020 r., w Występie oraz osobami, które udzieliły pomocy funkcjonariuszom.

Insp. Elszkowski dziękował policjantom za zaangażowanie w służbie i wzorowe wypełnianie swoich zadań związanych z dbaniem o bezpieczeństwo obywateli. Przełożony podkreślił, jak niebezpieczna może być praca mundurowych i jak wiele nieprzewidywalnych sytuacji może się zdarzyć. Pogratulował również przełożonym podległych funkcjonariuszy ich postawy. Nie zabrakło też dla policjantów życzeń zdrowia i szybkiego powrotu do służby.

Spotkanie miało jeszcze jeden bardzo ważny punkt. Uczestniczyły w nim też osoby, które będąc bezpośrednimi świadkami zdarzenia drogowego, bezinteresownie ruszyły na pomoc policjantom i zaangażowały się w ujęcie nietrzeźwego sprawcy wypadku. Policjantom pomógł będący w czasie wolnym oficer Zakładu Karnego z Potulic oraz przypadkowi świadkowie, z których jeden wziął udział w spotkaniu. Do nich insp. Elszkowski skierował szczególne podziękowanie za pomoc udzieloną rannym funkcjonariuszom podkreślając, że tego typu obywatelska postawa zasługuje na słowa najwyższego uznania i dowodzi, że policjanci nawet w tych najtrudniejszych chwilach mogą liczyć na obywatelską pomoc.

Do podziękowań złożonych przez Komendanta przyłączył się obecny podczas spotkania Starosta Nakielski p. Tadeusz Sobol.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • Zdjęcie przedstawia uczestników spotkania
  • Zdjęcie przedstawia przełożonego kierującego w stronę osób uczestniczących w spotkaniu podziękowania
  • Zdjęcie przedstawia przełożonych uczestniczących w spotkaniu
  • Zdjęcie przedstawia Komendanta Wojewódzkiego składającego podziękowania
  • Zdjęcie przedstawia Komendanta Wojewódzkiego składającego podziękowania
  • Zdjęcie przedstawia uczestników spotkania
Powrót na górę strony