Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci udaremnili próbę przemytu blisko 3,5 kg amfetaminy

Data publikacji 27.02.2020

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w wyniku działań operacyjnych zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Podejrzany chciał przemycić blisko 3,5 kg amfetaminy. Grozi mu teraz kara nie mniejsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

Policjanci z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu we współpracy z mundurowymi z Bolesławca w ramach działań operacyjnych zatrzymali mężczyznę, który usiłował przemycić blisko 3,5 kg narkotyków.

Bolesławiecka grupa SPEED zatrzymała do kontroli pojazdu na autostradzie. Za kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. Funkcjonariusz Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego wykorzystując psa służbowego wskazał miejsca w pojeździe, gdzie mogą znajdować się środki odurzające. W bagażniku samochodu, za tapicerką policjanci ujawnili 7 paczek owiniętych srebrną taśmą. Policyjny technik kryminalistyki potwierdził, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Łącznie udaremniono przemyt blisko 3,5 kg narkotyków, z których można uzyskać 53 tys. porcji handlowych środka zakazanego ustawą.

Do zatrzymania doszło krótko po przekroczeniu przez pojazd granicy w Olszynie. Kierowca jechał bardzo szybko i dzięki działaniu grupy Speed został zatrzymany na najbliższej stacji paliw.

Podejrzany decyzja sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu kara nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu/js)

  • Amfetamina
  • Amfetamina
  • amfetamina zwinięta w srebrną taśmę
  • amfetamina schowana w samochodzie

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.78 MB)

Powrót na górę strony