Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież o wartości 150 tysięcy złotych

Data publikacji 27.02.2020

Zgierscy policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą zatrzymali 41-letnią kobietę podejrzewaną o handel odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi rożnych marek. Policjanci zabezpieczyli prawie 800 sztuk różnego rodzaju ubrań, butów i torebek, których wartość wstępnie oszacowano na 150 tysięcy złotych. Kobieta usłyszała już zarzut obrotu towarami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi czyniąc z tego stałe źródło dochodu. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

25 lutego 2020r. kilka minut po godzinie 17 policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją pojechali do jednej z miejscowości pod Ozorkowem. Kryminalni wiedzieli, że mieszka tam kobieta zajmująca się sprzedażą odzieży z podrobionymi znakami towarowymi różnych światowych marek. 41-latka była kompletnie zaskoczona wizytą funkcjonariuszy. Jak się okazało w mieszkaniu odzież z podrobionymi znakami towarowymi znajdowała się w 3 pomieszczeniach. Policjanci łącznie znaleźli i zabezpieczyli 786 sztuk bluz, kurtek, spodni, koszul, koszulek, torebek, pasków, butów, portfeli, czapek, itp., których wartość wstępnie oszacowano na 150 tysięcy złotych.

41-latka została zatrzymana i noc spędziła w celi zgierskiego aresztu. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznała, że sprzedawała znalezione ubrania za pośrednictwem stron internetowych.

Kobieta usłyszała już zarzut obrotu towarami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi czyniąc z tego stałe źródło dochodu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 41-latka nie była wcześniej notowana za konflikty z prawem. Prokurator zdecydował o oddaniu podejrzanej pod dozór policyjny.

(KWP w Łodzi/js)
 

  • Policjantka zabezpiecza podrobione produkty
  • Policjantka zabezpiecza podrobione produkty
  • pordrobione produkty
Powrót na górę strony