Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze udaremnili oszustwo na 25 tysięcy złotych i zatrzymali fałszywego „policjanta” działającego na terenie warszawy

Data publikacji 28.02.2020

Dzięki szybkim i skutecznym działaniom stołecznych kryminalnych doszło do zatrzymania 34-latka podejrzanego o oszustwa metodą na „policjanta”. Mężczyzna wpadł w momencie, kiedy przyszedł odebrać pieniądze w wysokości 25 tysięcy złotych. Policjanci udowodnili 34-latkowi inne oszustwa, do których doszło na terenie Warszawy.

Wszystko zaczęło się od tego, że do 91-latka zatelefonował mężczyzna podający się za policjanta.  Przekonywał go, że rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą i prosił, aby mu w tym pomóc. Ta pomoc miała polegać na przekazaniu gotówki. Jak wyjaśniał swojemu rozmówcy, dzięki temu policjanci będą mogli zatrzymać prawdziwych przestępców oszukujących starsze osoby. Ten przekonany, że pomaga funkcjonariuszom, nieświadomy całej sytuacji, przekazała oszustom 25 tysięcy zł.

Gdy policjanci pozyskali informację, że starszy mężczyzna padł ofiarą oszusta, wkroczyli do akcji. Zaczęli typować osoby mogące mieć związek z tym przestępstwem. 34-latek wpadł w ich ręce w momencie, kiedy przyszedł po pieniądze. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Policjanci nadal pracowali nad tą sprawą i gromadzili materiał dowodowy. Śledczy udowodnili 34-latkowi inne oszustwa, do których doszło na terenie Warszawy. Wówczas pokrzywdzeni utracili swoje oszczędności. Od jednego z pokrzywdzonych wyłudził ponad 78 tysięcy złotych.

Podejrzany 34-latek usłyszał łącznie trzy zarzuty oszustwa. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Decyzją sądu 34-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za przestępstwo oszustwa grozi kara do 5 lat więzienia.

(KSP/js)

  • Zabezpieczone pieniądze
  • Zabezpieczone pieniądze
  • Zabezpieczone startery z innych sieci
  • zabezpieczona fałszywa blacha policyjna
  • Zakładanie kajdanek zatrzymanemu
  • Prowadzony zatrzymany

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.44 MB)

Powrót na górę strony