Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdobył 259 punktów karnych

Data publikacji 28.02.2020

Skrzynka mailowa „Stop agresji drogowej” to jedno z narzędzi świętokrzyskiej drogówki, za pomocą którego każdy może przesłać do funkcjonariuszy zarejestrowane wykroczenie drogowe. Coraz więcej kierujących posiada na wyposażeniu swojego auta kamerkę rejestrującą przebieg jazdy. Niejednokrotnie właśnie to urządzenie posłużyło do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia lub okazało się bolesną nauczką. Przekonał się o tym 35-letni mieszkaniec powiatu opatowskiego. Kierując pojazdem Volvo wielokrotnie naruszał przepisy ruchu drogowego za co łącznie zdobył 259 punktów karnych.

Pod koniec listopada ubiegłego roku na adres skrzynki mailowej „ Stop agresji drogowej” wpłynęło kilkadziesiąt nagrań, na których uwiecznione zostały wykroczenia drogowe kierującego osobowym Volvo. Jak ustalili policjanci, 35-latek z powiatu opatowskiego we wrześniu i październiku 2019 roku popełnił ponad 70 wykroczeń drogowych na ulicach gminy Ożarów. Pracujący nad sprawą mundurowi naliczyli mężczyźnie 259 punktów karnych.

Najczęstszym wykroczeniem popełnianym przez 35-latka było niestosowanie się do znaków drogowych, zarówno pionowych jak i poziomych.  Cały materiał dowodowy trafił do sądu.

Finał tej sprawy miał miejsce w połowie stycznia bieżącego roku. Lekceważenie prawa drogowego, podsumowane zostało wysoką grzywną i wystosowaniem wniosku o sprawdzenie kwalifikacji. 35-latkowi jeszcze raz przyjdzie zasiąść za kierownicą auta egzaminacyjnego, gdzie będzie musiał udowodnić, że przepisy drogowe są mu znane. W przypadku niepowodzenia na pierwszym egzaminie, będzie konieczne ponowne przystąpienie do całego kursu na prawo jazdy.

(KWP w Kielcach/js)

Powrót na górę strony