Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali „dziuplę” z kradzionymi samochodami o wartości ponad 2 milionów złotych

Data publikacji 28.02.2020

Policjanci w Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zlikwidowali pod Warszawą „dziuplę” samochodową. Na terenie prywatnej posesji funkcjonariusze odnaleźli luksusowe samochody oraz części od zdemontowanych pojazdów o łącznej wartości ponad 2 mln złotych. Zatrzymany w sprawie 36-letni mieszkaniec powiatu mińskiego usłyszał zarzuty paserstwa co do mienia wielkich rozmiarów. Wczoraj Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

   Rozebrane auta.

 Nad tą sprawą pracowali policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze wpadli na trop przestępców po kradzieży bmw na terenie Lublina, do której doszło w ubiegłym tygodniu. Prowadzone czynności operacyjno-rozpoznawcze doprowadziły policjantów na teren powiatu otwockiego.  Tam według ustaleń miała znajdować się „dziupla” samochodowa.

Zatrzymany mężczyzna z zalożonymi kajdankami zwrócony w stronę rozebranych aut. Dwaj policjanci stoją obok zatrzymanego.

   Na teren prywatnej posesji funkcjonariusze z Lublina weszli w środę rano. W trakcie czynności wspierani byli przez policjantów z Komendu Stolecznej Policji i Otwocka. Podczas przeszukania posesji policjanci odnaleźli nie tylko skradzione w Lublinie bmw, ale również pochodzące z kradzieży ekskluzywne wersje audi, mercedesa, lexuas, czy też maserati. Łącznie zabezpieczono sześć pojazdów w trakcie przygotowywania do demontażu, pięć częściowo zdemontowanych oraz części i podzespoły o łącznej wartości ponad 2 miliony złotych. Wszystkie pojazdy zostały zabezpieczone i trafiły na policyjny parking.

Rozebrane auta w garażu.

   Na miejscu zatrzymany został 36-letni mieszkaniec powiatu mińskiego. Mężczyzna został przewieziony do Lublina. Wczoraj policjanci doprowadzili go do Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ, gdzie usłyszał zarzuty paserstwa co do mienia wielkich rozmiarów. Na wniosek śledczych trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.

 

  • części samochodowe w pomieszczeniu
  • Rozebrane auto na części.
  • rozebrany samochód na części

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.94 MB)

Powrót na górę strony