Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólnie ratujemy życie innych! Policjanci, uczniowie i mieszkańcy oddali krew

Data publikacji 28.02.2020

Najcenniejszym darem życia - własną krwią, podzielili się dzisiaj z potrzebującymi policjanci oraz mieszkańcy powiatu słubickiego. Dzięki szlachetnej inicjatywie tych osób bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego życiodajnego płynu.

Policjanci podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których zagrożone jest ludzkie życie. Bardzo często pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew, która jest  jednym z najcenniejszych darów jaki człowiek może podarować innej osobie. Policjanci mając tego świadomość cyklicznie współorganizują oraz uczestniczą w akcjach  honorowego krwiodawstwa. Tak było też i w czwartek (27 lutego). Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Słubicach stanął specjalny Mobilny Punkt Poboru Krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry, w którym w odpowiednich warunkach wszyscy chętni podzielić się życiodajnym płynem. Do akcji oprócz policjantów przyłączyła się młodzież słubickich szkół oraz wielu mieszkańców powiatu słubickiego. Do punktu poboru krwi zgłosiło się 43 osoby, od 32 dawców zebrano ponad 15 litrów krwi. Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego jakże cennego leku.

Zbiórki krwi na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Słubicach odbywają się cyklicznie. Kolejna zbiórka odbędzie się 7 maja. Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Wszystkim dawcom gorąco dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zbiórkach.

 

Źródło: młodszy aspirant Ewa Murmyło

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach

  • policjanci oddają krew
  • kolejka do krwiobusu
  • krwiobus
  • policjantka wchodzi do krwiobusu
  • policjanci oddają krew
  • policjant oddaje krew
Powrót na górę strony