Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pilotowali rodzącą kobietę do szpitala

Data publikacji 28.02.2020

W policyjnej służbie zdarzają się takie chwile, gdy trzeba sprawnie i profesjonalnie pomóc kierowcy nawet w niecodziennej sytuacji. Doświadczenie mundurowych w wyścigu z czasem i umiejętności prowadzenia samochodu bywają na wagę zdrowia, a nawet życia. Nowego życia. Przekonali się o tym policjanci z rudzkiej „dwójki”. Stróże prawa eskortowali samochód z rodzącą kobietą, dzięki czemu rodzice i zbliżające się na świat maleństwo, pomimo korków, mogli bezpiecznie dotrzeć do szpitala.

W czwartek przed godz. 16.00, w czasie popołudniowego szczytu komunikacyjnego, mundurowi z rudzkiego komisariatu pełnili służbę patrolową. Wtedy też otrzymali od dyżurnego informację o konieczności przepilotowania do szpitala samochodu z ciężarną kobietą, która właśnie zaczęła rodzić. Chwilę wcześniej rudzianka, jadąca z mężem samochodem do szpitala, zadzwoniła pod nr 112 prosząc o pomoc. Ich samochód utknął w korku, a jej rozpoczęła się akcja porodowa.

Policjanci bez wahania postanowili pomóc przyszłym rodzicom. W celu zapewnienia sprawnego i przede wszystkim bezpiecznego przejazdu przez zakorkowane ulice Rudy Śląskiej, policjanci na sygnałach pilotowali ich aż do szpitala. Dzięki temu rodzice i spieszące się na świat maleństwo bezpiecznie trafili do szpitala.

Zarówno im, jak i maluszkowi, życzymy dużo zdrowia oraz wielu wspaniałych, a przede wszystkim bezpiecznych podróży.

(KWP w Katowicach / mg)

Powrót na górę strony