Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 12,5 kg marihuany

Data publikacji 02.03.2020

Policjanci z patrolówki zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który w mieszkaniu, piwnicy i wokół domu miał marihuanę, posiadał zarówno nasiona, susz roślinny, jak i krzewy. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 12,5 kilograma środków odurzających. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, został objęty policyjnym dozorem raz w tygodniu.

Patrolowcy zostali wezwani przez załogę pogotowia ratunkowego. Ratownicy poprosili o wsparcie podczas wykonywania czynności na miejscu zgłoszenia.

Policjanci od razu po przybyciu na miejsce wyczuli w domu wyraźną woń charakterystyczną dla marihuany. Okazało się, że 41-letni mężczyzna faktycznie posiadał środki odurzające. Sam wskazał, gdzie i co przechowuje. Funkcjonariusze w kolejnych pomieszczeniach domu, w piwnicy, a nawet i wokół budynku odnajdywali zarówno krzewy, jak i worki z nasionami, a także rośliny już wysuszone. Technik kryminalistyki zabezpieczył substancje. 41-latek został zatrzymany. W chwili interwencji był nietrzeźwy. Przeprowadzone badania laboratoryjne potwierdziły, że mężczyzna posiadał marihuanę. Waga wskazała łącznie ponad 12,5 kilograma narkotyków.

Zatrzymany trafił do prokuratury, tam usłyszał zarzut posiadania znaczniej ilości środków odurzających, został objęty policyjnym dozorem raz w tygodniu.

(KSP / kp)

  • ścięte krzewy konopi
  • susz konopi w worku foliowym
  • ścięty krzew konopi
  • susz konopi w plastikowym pojemniku
  • ścięty krzew konopi znajdujący się w jednym z pomieszczeń domu
  • policjant z zatrzymanym
Powrót na górę strony