Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 04.03.2020

Będący na wolnym policjant z kłodzkiej komendy zatrzymał pijanego kierowcę. Funkcjonariusz zauważył, jak kierujący pojazdem marki Ford jadąc traci panowanie nad pojazdem. Zatrzymał go na poboczu drogi. Po przyjeździe patrolu okazało się, że 58-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za swój czyn karnie.

Wczoraj po godz.10.30 policjant Wydziału Ruchu Drogowego z kłodzkiej komendy w czasie wolnym od służby, zauważył, że kierujący Fordem traci panowanie nad pojazdem. Jego zachowanie wskazywało, że może być pod wpływem alkoholu. Policjant przy pierwszej nadarzającej się okazji zatrzymał jego pojazd na poboczu drogi. Następnie podbiegł do kierującego, by upewnić się, że zachowanie nie wynika np. z pogarszającego się stanu zdrowia. Okazało się jednak, że czuć było od kierowcy silną woń alkoholu.

Funkcjonariusz powiadomił o zdarzeniu dyżurnego komendy. Po przybyciu na miejsce patrolu policji sprawdzili oni stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że 58-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego w organizmie miał 2 promile alkoholu. Czujność policjanta nawet po służbie i podjęte przez niego działania pozwoliły prawdopodobnie uniknąć tragedii na drodze.

58-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz nieodpowiedzialny kierowca za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony