Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcała się nad 4-letnią córką – usłyszała zarzuty

Data publikacji 04.03.2020

31-letnia mieszkanka powiatu rawskiego usłyszała zarzut znęcania się nad 4-letnią córką. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanej dozór policyjny oraz zakaz zbliżania do córki.

2 marca br. dyżurny rawskiej komendy otrzymał niepokojące zgłoszenie z jednego z przedszkoli z terenu powiatu. Wynikało z niego, że jedna z uczennic ma zasinienia na ciele. Jednocześnie powiadomiono lekarza, który potwierdził, że dziewczynka ma stare i nowe ślady przemocy na ciele. Policjanci, którzy natychmiast zostali skierowani na miejsce w rozmowie z nauczycielką ustalili, że dziewczynka powiedziała, że miała jej to zrobić mama. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewaną kobietę, która trafiła do policyjnego aresztu. Równocześnie przesłuchali świadków i zabezpieczyli dowody. Na mocy postanowienia Sądu Rodzinnego 4-latka została objęta pieczą zastępczą.

31-latka usłyszała zarzut znęcania nad dzieckiem w okresie ostatniego miesiąca. Prokurator zastosował wobec niej dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania się i zbliżania do córki. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony