Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gmina Miasta Toruń dofinansuje Policję

Data publikacji 04.03.2020

Kwotą 860 tys. zł samorząd Torunia dofinansuje miejscowych policjantów. To efekt porozumienia, które podpisali dzisiaj Prezydent Miasta Torunia p. Michał Zaleski i Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski. Dzięki tym funduszom na ulice miasta wyjdzie większa liczba patroli, a tabor toruńskiego garnizonu wzbogaci się o cztery nowe radiowozy.

Dzisiaj (4.03.20) w Urzędzie Miasta Torunia przy ul. Wały Gen. Sikorskiego doszło do podpisania porozumienia pomiędzy panem Michałem Zaleskim Prezydentem Miasta Torunia oraz insp. Maciejem Lewandowskim Komendantem Miejskim Policji w Toruniu. Dotyczy ono sfinansowania przez toruński samorząd dodatkowych patroli, a także współfinansowania zakupu radiowozów.

W ramach współpracy i przekazanych przez magistrat pieniędzy w kwocie 685 000 złotych funkcjonariusze zrealizują w 2019 roku na rzecz miasta ponad 3 400 dodatkowych służb. Zgodnie z oczekiwaniami społecznymi będą to umundurowane patrole piesze. Funkcjonariusze będą kierowani w głównej mierze w miejsca najbardziej zagrożone. Dodatkowe patrole będzie można spotkać na Starym Mieście oraz podczas organizowanych imprez. Nie zabraknie ich także w innych miejscach zagrożonych przestępczością.

Dzięki środkom przeznaczonym na współfinansowanie radiowozów policyjny tabor wzbogaci się o cztery pojazdy służbowe. Miasto przeznaczy na ich zakup kwotę w wysokości 175 000 złotych.

Należy wspomnieć, że od początku marca do końca grudnia 2019 roku toruńscy policjanci zrealizowali ponad 3 600 (3607) dodatkowo płatnych służb patrolowych, w ramach których wylegitymowali 11 482 osoby. 3 267 razy byli wzywani na interwencję i zatrzymali 87 poszukiwanych osób. Dla niektórych spotkanie z funkcjonariuszami, w związku z popełnionymi wykroczeniami, zakończyło się mandatem karnym. Policyjni stróże prawa nałożyli ich 767. Do tego skontrolowali 4 717 pojazdów. Doprowadzili także 186 osób do izby w celu wytrzeźwienia. Zatrzymali również 113 sprawców przestępstw. Niestety 25 z nich to nietrzeźwi kierowcy.

Toruński magistrat od kilkunastu już lat wspiera finansowo miejscowych policjantów, bo zarówno jednym, jak i drugim zależy na bezpieczeństwie mieszkańców. Dziękujemy.

  • Prezydent Torunia i Komendant Miejski podpisują porozumienie
  • Dwa egzemplarze porozumienia leżą na stole, a na nich długopisy
  • Uścisk dłoni dwóch sygnatariuszy porozumienia
Powrót na górę strony