Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Siedleccy policjanci zabezpieczyli tysiące papierosów bez polskich znaków akcyzy

Data publikacji 05.03.2020

Prawie milion złotych mógł stracić Skarb Państwa, gdyby nielegalne papierosy trafiły na rynek. Papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz gotowe paczki różnych marek zostały odnalezione przez policjantów Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach oraz funkcjonariuszy siedleckiego oddziału Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie. Mundurowi zatrzymali 57-letniego mieszkańca Siedlec, który trudnił się nielegalnym procederem.

Policjanci Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach przeszukali kilka miejsc na terenie miasta. W garażu wynajmowanym przez 57-latka ujawniono skład papierosów i tytoniu. Nielegalne papierosy i tytoń zostały zabezpieczone przez mundurowych. Jak obliczono, było to 36 tys. paczek papierosów, 32 tysięcy papierosów luzem oraz 13 kg tytoniu. Gdyby papierosy trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa z powodu uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosłyby prawie 900 tys zł.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty nielegalnego przechowywania wyrobów bez oznaczeń polskimi znakami akcyzy. Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno–skarbowych i zagrożone jest wysoką grzywną oraz karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Autor: kom. Agnieszka Świerczewska

Powrót na górę strony