Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne 2 osoby zatrzymane za udział w zorganizowanej grupie przestępczej

Data publikacji 05.03.2020

Prudniccy kryminalni zatrzymali 28 i 63-letniego mieszkańca powiatu prudnickiego. Mężczyźni podejrzani są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami - w tym amfetaminą i marihuaną. Decyzją sądu zostali już tymczasowo aresztowani. Za takie przestępstwo grozi im teraz do 10 lat więzienia. Policjanci do tej sprawy zatrzymali już łącznie 6 osób.

Pod koniec lutego br., prudniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu prudnickiego w wieku 28 i 63-lat. Zatrzymanie mężczyzn ma związek z rozpracowywaniem zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami. Do tej sprawy funkcjonariusze już wcześniej zatrzymali 4 inne osoby.

Zebrany przez śledczych na podstawie pracy operacyjnej materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 28 i 63-latkowi zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz handlu narkotykami na dużą skalę. Chodzi tu o rozprowadzanie amfetaminy i marihuany.

Na wniosek policji i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 28-latka na trzy miesiące, natomiast starszy z mężczyzn na miesiąc trafił do aresztu. Za takie przestępstwa grozi im teraz do 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Czytaj więcej:

34-latek zatrzymany za kierowanie grupą przestępczą i handel narkotykami

Tymczasowy areszt dla 34 i 35-latka za posiadanie znacznych ilości narkotyków

Kolejne zatrzymanie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się handlem narkotykami

Powrót na górę strony