Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dokonał czynnej napaści na policjantki – zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności

Data publikacji 05.03.2020

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 29-letni mężczyzna, który podczas prowadzonej wobec niego interwencji w brutalny sposób zaatakował dwie policjantki. Mężczyzna próbując uniknąć zatrzymania uderzał, szarpał i odpychał funkcjonariuszki.

W minioną niedzielę (1 marca br.) nad ranem funkcjonariuszki Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KP Pogodno podjęły interwencję wobec mężczyzny, który na widok patrolu zaczął nerwowo się zachowywać. Jak się okazało po sprawdzeniu osoby w policyjnych systemach, miał ku temu wyraźne powody – był poszukiwany do odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności. W trakcie wprowadzania mężczyzny do radiowozu zaczął on stawiać czynny i bierny opór, usiłując uniknąć zatrzymania. Szczecinianin w brutalny sposób uderzając policjantki, odpychając je, szarpiąc się, chciał doprowadzić do odstąpienia od wykonywanych z nim czynności.

Działania mężczyzny nie przyniosły zamierzonego przez niego efektu – policjantki obezwładniły 29-latka, doprowadzając do jednostki Policji. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd przychylił się do wniosku Prokuratora i podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy.

Nie ma i nigdy nie będzie przyzwolenia na znieważanie, naruszanie nietykalności cielesnej oraz czynną napaść na policjanta. Osoby, które dopuszczą się takich zachowań muszą liczyć się z bezwzględnymi konsekwencjami prawnymi. Przypominamy, że czynna napaść na funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

(KWP w Szczecinie / kp)

Powrót na górę strony