Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na co dzień policjanci, po służbie muzycy

Data publikacji 06.03.2020

Swoją pasję do muzyki połączyli tworząc zespół „Ślad”. W skład grupy wchodzi czterech policjantów i syn jednego z funkcjonariuszy. Grają muzykę z pogranicza rocka i bluesa. Często biorą udział w wydarzeniach charytatywnych.

„Ślad” - to zespół muzyczny tworzony przez podkarpackich policjantów. Pomysłodawcą był nadkom. Piotr Preisner - Naczelnik Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Zespół powstał w 2016 roku i od początku tworzyli go funkcjonariusze i pracownicy Policji.

W obecnym składzie zespół gra od dwóch lat. Tworzą go nadkom. Piotr Preisner - wokal i gitara prowadząca, mł. asp. Andrzej Stebnicki - funkcjonariusz Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej w Rzeszowie, który gra na gitarze basowej, sierż. szt. Witold Gąska - pełniący służbę w Oddziale Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie - grający na gitarze elektroakustycznej i st. sierż. Łukasz Bienkiewicz z komendy w Przeworsku, który gra na gitarze solowej. Od 2018 roku zespół ma wyjątkowego perkusistę, to 14 - letni Filip Preisner - syn Piotra. Nastolatek mimo młodego wieku zdobywa wysokie miejsca w konkursach perkusyjnych o zasięgu ogólnopolskim.

Zespół wykonuje muzykę z pogranicza rocka i bluesa, utwory polskich, jak też zagranicznych wykonawców. Ma on za sobą występy na imprezach o charakterze policyjnym organizowanych między innymi przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie, Komendę Miejską Policji w Rzeszowie oraz  IPA Region KMP w Rzeszowie. Występowali na piknikach z okazji Dnia Dziecka, obchodach z okazji Święta Policji komendy miejskiej w Rzeszowie, czy też piknikach rodzinnych. Zespół bierze również udział w imprezach i wydarzeniach o charakterze charytatywnym.

Powrót na górę strony