Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Inowrocławia uratowali desperata

Data publikacji 06.03.2020

Asp. Rafał Wikarski i post. Dawid Sołtysiak z Inowrocławia nie zwlekając ani chwili, gdy tylko dowiedzieli się o mężczyźnie, który zamierza popełnić samobójstwo ruszyli na poszukiwania. Na szczęście w porę odnaleźli desperata, którym zajęli się już lekarze.

Wczoraj (5.03.2020 r.) około 23.00 dyżurny skierował policjantów w rejon ul. Solankowej, ponieważ otrzymał informację, że może tam przebywać mężczyzna, który zamierza popełnić samobójstwo. Z relacji zgłaszającej wynikało, że desperat powiedział jej o swoich zamiarach, po czym wyszedł z domu.

Zaalarmowani o tym policjanci z inowrocławskiej "patrolówki" asp. Rafał Wikarski i post. Dawid Sołtysiak natychmiast zaczęli szukać mężczyzny. Mundurowi działali szybko, bo liczyła się każda chwila. W pewnym momencie w pobliżu ratusza funkcjonariusze zauważyli opisanego im wcześniej desperata. Stał on przy trzepaku z założonym paskiem na szyi.

Policjanci podbiegli do niego i udaremnili jego zamiary. Wezwali też karetkę pogotowia. 58-letni mężczyzna jest już pod opieką specjalistów.

(KWP w Bydgoszczy/js)

Powrót na górę strony