Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pilotowali samochód z chorym dzieckiem

Data publikacji 09.03.2020

Olsztyńscy policjanci kolejny raz udowodnili, że wiedzą jak zachować się w sytuacjach wymagających szybkiej i zdecydowanej reakcji. Tym razem pośpieszyli z pomocą 14 miesięcznemu dziecku, które wymagało natychmiastowej pomocy lekarskiej. Liczyła się każda sekunda. Na szczęście chłopiec w porę trafił do szpitala.

W ubiegłą sobotę (07.03.2020) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pełnili służbę na drodze krajowej nr 51. Około godz. 17:00 w Dobrym Mieście podjechał do nich 41-latek kierujący osobowym volkswagenem. Rozemocjonowany mężczyzna poprosił policjantów o pomoc w jak najszybszym dotarciu do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Wiózł on 14 miesięcznego chłopca, który połknął lekarstwa przeznaczone dla dorosłych. Stan dziecka pogorszył się, dlatego liczyła się każda sekunda.
St. sierż. Michał Kałużyński, st. sierż. Michał Boszko i sierż. Krzysztof Barczewski widząc, że życie i zdrowie chłopca jest zagrożone, podjęli decyzję o pilotażu auta do placówki medycznej. Policjanci używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych eskortowali pojazd przez około 30 kilometrów do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.
Skuteczna i szybka interwencja olsztyńskich policjantów sprawiła, że chłopiec w porę trafił do szpitala, gdzie uzyskał fachową pomoc.

(aj/rj)

Powrót na górę strony