Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sanitarne punkty kontrolne na zachodniej granicy

Data publikacji 10.03.2020

Służby podległe Wojewodzie Lubuskiemu od poniedziałku prowadzą już kontrole w Świecku i Olszynie. Sytuacja związana jest z epidemią koronawirusa, a kontrole mają zapobiegać dalszemu jej rozwojowi. Dlatego Lubuska Policja wraz z innymi służbami całodobowo prowadzi kontrole w wybranych punktach. Funkcjonariusze Straży Granicznej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej sprawdzają wjeżdżające busy i autokary.

W poniedziałek o 15:30 Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wraz z komendantami podległych służb, w tym Komendantem Wojewódzkim Policji w Gorzowie Wielkopolskim nadinspektor Heleną Michalak zorganizował konferencję prasową na byłym przejściu granicznym w Świecku. Właśnie tam oraz w Olszynie od wczoraj całodobowo przeprowadzane będą kontrole graniczne osób przemieszczających się autokarami oraz busami. Granicę w Świecku przekracza dziennie 100 autokarów i prawie tysiąc przejeżdżających busów Kontrole mają skuteczniej powstrzymywać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Wojewoda zaapelował do powracających do kraju o wyrozumiałość. Wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji nadinspektor Heleną Michalak oraz Komendantem Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej pułkownikiem Tomaszem Michalskim opowiedzieli o kontrolach sanitarnych na przejściach granicznych. Polska jest jednym z pierwszych, jeśli nie pierwszym krajem w Europie, który podejmuje taką decyzję. Wszystko to w trosce o nasze społeczeństwo.

Na miejscu funkcjonariusze Straży Granicznej, Policji, Inspekcji Transportu Drogowego, Państwowej Straży Pożarnej, wyposażeni w odpowiednie narzędzia ochronne kontrolują osoby przemieszczające się autokarami i busami. Zgodnie z zapowiedzią, w ciągu najbliższych 2-3 dni wdrożone mogą zostać również kontrole na wszystkich przejściach granicznych samochodowych, kolejowych oraz w portach.

 

nadkomisarz Marcin Maludy

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

  • Sanitarne punkty kontrolne na zachodniej granicy
  • Konferencja prasowa
  • Sanitarne punkty kontrolne na zachodniej granicy
  • Sanitarne punkty kontrolne na zachodniej granicy
  • Sanitarne punkty kontrolne na zachodniej granicy
Powrót na górę strony