Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste ślubowanie 45 nowo przyjętych policjantów

Data publikacji 10.03.2020

10 stycznia br. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie 45 nowo przyjętych policjantów, w tym 10 kobiet. To pierwsze przyjęcie do służby w tym roku.

W uroczystości uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, ks. prof. Norbert Pikuła oraz przełożeni ślubujących policjantów. Wśród zaproszonych gości liczną grupę stanowili także członkowie rodzin nowo przyjętych policjantów.

Ślubowanie odebrał nadinsp. dr Krzysztof Pobuta Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie. Generał pogratulował nowo przyjętym i życzył powodzenia oraz wytrwałości w pracy zawodowej. Jednocześnie szef małopolskich policjantów podkreślił, że służba w Policji to honor i zaszczyt, ale także pasja, od której można się uzależnić. Komendant złożył także podziękowania rodzinom funkcjonariuszy. Do młodych adeptów sztuki policyjnej przemówił również ks. prof. Norbert Pikuła. Duchowny życzył funkcjonariuszom, „aby służba zawsze była ich pasją i radością życia, a czyhające niebezpieczeństwo nigdy ich nie dotknęło”.

Słowa policyjnej roty wypowiedziało 45 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.

Najwięcej z nich trafiło do Krakowa – 7 osób zasiliło szeregi Komendy Wojewódzkiej Policji. Również Komenda Miejska Policji w Krakowie zyskała 6 nowych funkcjonariuszy.

Zasilone zostały także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie. 4 nowych funkcjonariuszy trafiło do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. W jednostkach Policji w Zakopanem, Wadowicach, Oświęcimiu, Olkuszu  służbę rozpocznie po 3 nowych funkcjonariuszy.  Komendy Powiatowe Policji w Chrzanowie, Wieliczce,  Nowym Targu, Limanowej oraz w Gorlicach i w Bochni zyskały po 1 młodym adepcie sztuki policyjnej. Natomiast powiat dąbrowski zasili 2 policjantów. Do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie trafiło 5 funkcjonariuszy, a w Komendzie Miejskiej w Nowym Sączu rozpocznie pracę 3 policjantów.

Ślubujący dzisiaj policjanci zostali przyjęci do służby 27 lutego 2020 roku. Aktualnie w garnizonie małopolskim jest zatrudnionych 7764 funkcjonariuszy Policji, 6514 mężczyzn i 1250 kobiet.

Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi. Zachęcamy do składania podań. Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji dostępne są na stronie internetowej http://malopolska.policja.gov.pl/pl/praca-w-policji lub pod numerem telefonu 12-6154068, email: dobor@malopolska.policja.gov.pl, jak również można je uzyskać osobiście w KWP w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109, bud. 9, w Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia.

(KWP w Krakowie / kp)

 

  • komendant wojewódzki policji przemawia do zgromadzonych
  • ksiądz przemawia do zgromadzonych uczestników uroczystości
  • komendant wojewódzki policji gratuluje policjantom
  • komendant wojewódzki policji gratuluje policjantom
  • policjanci podczas ślubowania
  • zdjęcie grupowe uczestników ślubowania
Powrót na górę strony