Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantem jest się również po służbie

Data publikacji 11.03.2020

Za kradzież rozbójniczą odpowie 37-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna po dokonaniu kradzież w jednym ze sklepów rzucił się do ucieczki. Zauważył to będący poza służbą policjant z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie, który od razu zaczął ścigać sprawcę. 37-latek został obezwładniony i zatrzymany wspólnie z pracownikiem ochrony. Może mu grozić do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 10.03.br.,na terenie jednej z galerii handlowych. Będący poza służbą funkcjonariusz z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie przebywał z rodziną na zakupach. W pewnym momencie zauważył wybiegającego ze sklepu mężczyznę, za którym podążał ochroniarz. Sprawca w pewnym momencie odepchnął pracownika. Policjant widząc to zajście od razu ruszył za mężczyzną. 37-letni mieszkaniec Lublina został obezwładniony na parkingu. Jak się okazało, dokonał kradzieży spodenek w jednym ze sklepów sportowych.

Na miejsce wezwany został umundurowany patrol. Policjanci zatrzymali 37-latka i przewieźli do policyjnego aresztu. Jak się okazało, w przeszłości był wielokrotnie karany. Jutro zostanie doprowadzony do prokuratury.

Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony