Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Ostrołęki na podium Pucharu Polski MMA

Data publikacji 13.03.2020

W miniona niedzielę w Sochaczewie odbył się Puchar Polski MMA 2020 organizowany przez Amatorską Ligę MMA pod okiem sędziowskim Polskiego Związku MMA. Puchar Polski MMA zorganizowany był ku czci pamięci żołnierzy wyklętych, w którym brali udział również zawodnicy reprezentując swoje jednostki służb mundurowych. Po wygranych walkach brązowy medal zdobył policjant z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, post. Łukasz Ceberek. Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.

W turnieju wystartował policjant z ostrołęckiej komendy post. Łukasz Ceberek, który na co dzień pełni służbę w Posterunku Policji w Czerwinie, obecnie reprezentujący klub Berserkers Team Ostrołęka oraz Victoria Ostrołęka. Cała impreza ALMMA liczyła ponad 350 zawodników z całego kraju. Ostrołęcki policjant wystartował w kategorii wagowej 61kg w formule OFS - Ograniczona Formuła Senior (zawodnicy w przedziale wiekowym od 19 do 35 lat).

Policjant w walce ćwierćfinałowej zdecydowanie wygrał na punkty z fighterem z klubu Golden Dragon Team Bydgoszcz. Funkcjonariusz już na początku walki sprowadził przeciwnika do parteru i tam kontrolował całą walkę. Natomiast w walce półfinałowej przeciwnikiem Łukasza był zawodnik z Fightman Bochnia, przeciwnik w połowie walki poddał się pod duszeniem gilotynowym policjanta.

Wtedy rozpoczęła się walka o brązowy medal, jednak przeciwnik nie podjął walki, oddając ją walkowerem. Tym samym 3 miejsce i brązowy medal Pucharu Polski MMA trafił w ręce ostrołęckiego policjanta.

Post. Łukasz Ceberek sportem interesował się od dzieciństwa, w szczególności uwagę poświęcił sportom walki, gdzie od 2014 roku zdobywał czołowe miejsca w różnych zawodach.

Podczas kursu podstawowego, który odbywał w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie funkcjonariusz znacząco wyróżniał się podczas zajęć sportowych oraz z technik i taktyk interwencyjnych. Ponadto policjant będąc jeszcze w trakcie szkoły policyjnej w ubiegłym roku wracając do domu z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zatrzymał na trasie krajowej K - 53 kompletnie pijanego kierowcę, który jadąc środkiem drogi stwarzał zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego duże niebezpieczeństwo. Mundurowy zatrzymał jego pojazd i uniemożliwił dalszą jazdę.

Dotychczasowe najbardziej zanczące osiągnięcia policjanta:

1. ALMMA 44 Mistrzostwa Mazowsza MMA 2013r

I miejsce w kat. 62kg w formule Junior mma (zawodnicy w wieku od 16 - 18 lat)

Wołomin

2. ALMMA Puchar Polski MMA 2015

II miejsce w kat, 66kg w formule junior mma

sochaczew

3. Turniej Puchar Mazur MMA - Time of Master

III miejsce w kat. 62kg Junior

Olecko 2014r

4. Otwarty Puchar Warmii i Mazur w kickBoxing (2015r Barczewo )

I miejsce w kat. 65kg w KickSenior

I miejsce w kat, 65kg w KickLightContact

5. Gala sportów Walki Sparta w 2014r

Zwycięzca Walki na Gali w formule MMA w kat, 62kg

 

Serdecznie gratulujemy naszemu koledze życząc jednocześnie dalszych sukcesów!

 

Autor: podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony