Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w drodze na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 16.03.2020

Policjant z żarskiej komendy w drodze na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierującego samochodem Ford Transit. Sposób w jaki mężczyzna przemieszczał się ulicami miasta wskazywał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Okazało się, że miał niemal promil.

Policjanci z żarskiej komendy wielokrotnie potwierdzali zasadę, że policjantem się jest, a nie bywa. Nie ważne, czy w służbie, czy przed służbą lub w czasie wolnym podejmują działanie.  Nie inaczej było w piątek, kiedy podinsp. Marek Suliński, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Żarach  w drodze na służbę  zwrócił uwagę na kierowcę samochodu marki Ford Transit. Styl jazdy mężczyzny można określić jako agresywny. Jechał tuż za funkcjonariuszem, wyprzedzał na linii podwójnej ciągłej, nie używał kierunkowskazów, a  sygnału dźwiękowego użył  niezgodnie z jego przeznaczeniem. Sposób w jaki jechał wyraźnie wskazywał, że  może znajować się pod wpływem alkoholu, a co się z tym wiąże stanowi zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Policjant ruszył za kierowcą, po krótkiej chwili zatrzymał go na parkingu i uniemożliwił mu dalszą jazdę, o sytuacji powiadomił dyżurnego. Na miejscu patrol ruchu drogowego  sprawdził stan trzeźwości kierowcy. Badanie wykazało, że miał on 0,74 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, zatrzymali 37-letniemu mężczyźnie prawo jazdy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 37-latkowi grozi  wysoka kara grzywny,  zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Aneta Berestecka

oficer prasowy KPP w Żarach

Powrót na górę strony
Polska Policja