Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oferowała do sprzedaży „domowe testy na koronawirusa"

Data publikacji 19.03.2020

Chrzanowska policja udaremniła internetowe oszustwo. Mieszkanka gminy Trzebinia przygotowywała się do dokonania wyłudzenia oferując w sieci „domowe testy na koronawirusa”. Policja apeluje o rozwagę i zdrowy rozsądek przy zakupie asortymentu mającego nas chronić przed wirusem.

17 marca br. jeden z funkcjonariuszy KPP w Chrzanowie przeglądając strony internetowe natknął się na Facebooku na ofertę zakupu testu na COVID-19, który można wykonać samodzielnie w miejscu zamieszkania. Z uwagi na panującą sytuację zainteresował się tym postem udostępnionym przez mieszkankę gminy Trzebinia. W poście kobieta ogłosiła, że testy będą dostępne od poniedziałku w cenie pomiędzy 35-50 zł, z dopiskiem, że będzie możliwa wysyłka. W związku z tym prosiła o skontaktowanie się z nią z podaniem numeru kontaktowego.

W  powyższej sprawie Komisariat Policji w Trzebini przeprowadził wstępne czynności mające wyjaśnić okoliczności sprawy. Ustalono, że kobieta nie miała możliwości, aby dysponować takimi testami. Rozważane jest zatem wszczęcie postępowania w związku z usiłowaniem oszustwa, za co grozi do 8 lat pozbawiania wolności.

W czasie walki z COVID-19 Policja apeluje o rozwagę i zdrowy rozsądek przy zakupie asortymentu mającego nas chronić przed wirusem. Mogą pojawić się osoby, które żerując  na ludzkiej obawie przed chorobą próbują  czerpać  z korzyści z z obecnej sytuacji  jaka  panuje w kraju  i za granicą.

(KWP w Krakowie / kp)

Powrót na górę strony