Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzwoniąc na numer alarmowy przekaż ważne dla nas informacje

Data publikacji 19.03.2020

Bezmyślność, brak rozsądku i ukrywanie prawdy mogą mieć w tym szczególnym okresie znaczenie dla życia i zdrowia innych osób, w tym służb niosących niezbędną pomoc. Dlatego kolejny raz apelujemy o rozwagę, stosowanie się do nałożonych zasad, a w przypadku zgłaszania pilnej interwencji przekazywanie dyspozytorom numeru alarmowego informacji na temat kontaktu z osobą zarażoną wirusem, czy też decyzji o kwarantannie.

Odpowiedzialność - to słowo powinno mieć teraz szczególne znaczenie. Bezmyślność, brak rozsądku i ukrywanie prawdy mogą mieć w tym szczególnym okresie bardzo duże znaczenie dla życia i zdrowia innych osób, w tym służb niosących niezbędną pomoc. Pamiętajmy, że zatajanie przed służbami informacji co do stanu swojego zdrowia, kontakcie z osobą potencjalnie zakażoną COVID -19 utrudnia nam wykonywanie naszych zadań.

W przypadku kontaktu z dyspozytorem numeru alarmowego 112, w związku ze zgłoszeniem zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu, powinniśmy przekazać informację, o tym, że zostaliśmy objęci kwarantanną lub mogliśmy mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Te informacje są dla nas bardzo ważne. Podejmując taką interwencję policjanci będą mogli właściwe się zabezpieczyć ubierając odpowiednią odzież ochronną.

Przy okazji przypominamy, że w każdym przypadku niestosowania się do decyzji administracyjnej dotyczącej pozostawania w kwarantannie policjanci przekazują taką informacje do służb sanitarnych, które są organem odpowiedzialnym za nakładanie na taką osobę kary w wysokości nawet 5000 zł. W przypadku, gdy do kwarantanny nie będzie stosować się osoba, u której potwierdzono zakażenie – będzie odpowiadać  karnie.
 

Powrót na górę strony