Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Respektujmy prawo - to nasze wspólne dobro!

Data publikacji 20.03.2020

Policja codziennie otrzymuje od kilku do kilkunastu zgłoszeń od mieszkańców, którzy podejrzewają, że ich sąsiedzi łamią obowiązek kwarantanny. Stróże prawa sprawdzają każdą informację. Zdecydowana większość z nich nie potwierdza się, bywają jednak i takie, jak wczorajsza. W jednym z gliwickich klubów fitness zebrała się grupa pań, które trenowały, wbrew wprowadzonym przepisom.

Trzeba podkreślić, że zdecydowana większość Polaków ma świadomość powagi sytuacji. Respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń, solidaryzujemy się z całym społeczeństwem, przystępując do akcji #zostańwdomu.
Wczorajsza (19.03.2020 r.) interwencja miała miejsce około godziny 16.00. Kiedy policjanci weszli do jednego z gliwickich klubu fitness, w środku ćwiczyło sześć osób, było też dwoje pracowników. W obecności mundurowych wszystkie osoby opuściły budynek i lokal został zamknięty. Właściciele nie rozumieli jednak powodów policyjnych czynności, wyrażając swoje niezadowolenie.

Przypominamy, że przepisy obowiązują wszystkich przedsiębiorców. Lokale wymienione w ustawach i rozporządzeniach będą zamykane, a wobec łamiących kwarantannę – wyciągane konsekwencje prawne oraz finansowe.

(KWP w Katowicach/js)
 

Powrót na górę strony